Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

VERNISÁŽ VÝSTAVY STORIES A BESEDA JANA ŠIBÍKA

Datum konání akce: 
07.09.2013 - 15:00 - 31.10.2013 - 15:48
Plakát: 
Kontakty
Název galerie, podniku, prostor: 
purkrabství hradu Klenová
Adresa ulice konání akce: 
Klenová 1
Místo / Město: 
Janovice nad Úhlavou
Kraj: 
Plzeňský
Telefonický kontakt na organizátora: 
602342968
E-mail na organizátora: 

Jan Šibík (1963) je dvorním fotografem časopisu Reflex. Uspořádal desítky workshopu reportážní fotografie. Kromě stovek reportáží z České republiky podnikl přes dvě stě cest do všech koutů světa. Fotografoval konec komunismu v Evropě, pád berlínské zdi. Byl svědkem masakrů v Sieře Leone, Libérii a Rwandě, hladomoru v Súdánu, Somálsku a Etiopii. Zažil následky zemětřesení v Arménii i Turecku, exodus iráckých Kurdů do Íránu. Zaznamenal války v Bosně, Kosovu, Čečensku, Afghánistánu, Iráku, Libyi a Rwandě.

V roce 2004 získal cenu v nejprestižnější soutěži fotografů WORLD PRESS PHOTO. V soutěži Czech Press Photo, určené českým a slovenským fotografům, získal v různých kategoriích celkem čtyřicet dva ocenění, z toho dvakrát hlavní cenu. Třikrát byl oceněn v soutěži Fuji Press Photographer. Dvakrát získal hlavní cenu na mezinárodní soutěži fotografických kalendářů Golden Prisma Award.

Jan Šibík je laureátem Ceny 1. června, kterou uděluje město Plzeň za šíření myšlenek demokracie a obhajobu lidských práv.

V roce 2000 zorganizoval humanitární akci „Podejte ruce dětem ze Siery Leone“, během které se podařilo vybrat pro postižené děti 1 100 000 korun, a o čtyři roky později – v roce 2005 – uspořádal humanitární akci „Chci ještě žít!“ na pomoc nemocným AIDS v ukrajinské Oděse. Přinesla 1 000 000 Kč.

Jan Šibík vydal dosud tři fotografické publikace: Kdyby všechny slzy světa (1997), Ďábel v nás (2001) a knihu Stories, která mapuje Šibíkovu práci v letech 2001 – 2006.

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.